Torneo de Xadrez Laroca:

Edición

Temporada

1º Clasificado/a

2º Clasificado/a

3º Clasificado/a

Cat. Sub-20 a Sub-16
XXIV 2018 Breixo Álvarez Domínguez César Pérez Dapoza Antonio Álvarez Pampillón Guillermo Cousido Martínez
XXIII 2017 WFM Mireya Represa Pérez César Pérez Dapoza Brais Otero Nogueira Artai Bringas Gómez
XXII 2016 Artai Bringas Gómez Rubén Fernández López Mireya Represa Pérez Gabriel Salceda Rodríguez
XXI 2015 José Luis García Bugallo Sergio López Pérez José Manuel Ben Álvarez Pablo Pérez Vargas
XX 2014-2015 Sergio López Pérez Tomás Bernárdez Durán Cibrán Álvarez Castaño  
XIX 2013-2014 Breixo Álvarez Domínguez Patricio Salgado Alonso José Manuel Ben Álvarez  
XVIII 2012-2013 Breixo Álvarez Domínguez Francisco Rego Lorenzo Mireya Represa Pérez  
XVII 2011-2012 Luis Fernández de Armas Sergio López Pérez Mireya Represa Pérez  
XVI 2010-2011 Sergio López Pérez Patricio Salgado Alonso Guillermo Penas Morales  
XV 2009-2010 Breixo Álvarez Domínguez Hugo Riveiro Vieira Patricio Salgado Alonso  
XIV 2008-2009 Constantino González Levices Breixo Álvarez Domínguez Iago Leirós Barreiro  
XIII 2007-2008 Iago Leirós Barreiro Alberto Fernández Lorenzo Daniel Álvarez Baz  
XII 2006-2007 Tomás Bernárdez Durán Patricio Salgado Alonso Breixo Álvarez Domínguez  
XI 2005-2006 Patricio Salgado Alonso Juan José Montes Mayo Iago Leirós Barreiro  
X 2004-2005 Eduardo Lorenzo Fernández Constantino González Levices Alberto Fernández Lorenzo  
IX 2003-2004 Elvia González Costas Constantino González Levices Sergio López Pérez  
VIII 2002-2003 Elvia González Costas Koldo Martín Sevillano Sergio López Pérez  
VII 2000-2001 Constantino González Levices Eduardo Lorenzo Fernández Juan Carlos Vicente Urbano  
VI 1999-2000 Constantino González Levices Tomás Bernárdez Durán Patricio Salgado Alonso  
V 1998-1999 Francisco Javier Vidal Calvar Patricio Salgado Alonso Sergio López Pérez  
IV 1997-1998 Constantino González Levices      
III 1996-1997 Pedro Quintero Torres Pablo Javier Alarcón Cortés    
II 1995-1996 Constantino González Levices Diego Pérez Antonio Alonso  
I 1994-1995 Alberto Misa Juncal Antonio Alonso Constantino González Levices  

 

 

Torneo de Xadrez Laroca (Categorías base):

Edición

Temporada Cat. S. 16-12

1º Clasificado/a

Cat. S. 12-8 1º Clasificado/a
XXIV 2018 Promesas Antón González Piñeiro Iniciación Pablo Alonso Armada
XXIII 2017 Promesas Mauro Sanromán Costas Sub-12 Diego Martín Abalde
    Sub-14 Osián Pombo González Iniciación David González Iglesias
XXII 2016 Promesas Mauro Sanromán Costas Sub-10 Diego Martín Abalde
    Sub-12 Diego Pazos Rajo Iniciación David Represa Pérez
XXI 2015 Promesas Constantino Prol André Sub-10 Diego Pazos Rajo
    Sub-12 Laura González Ferreira Iniciación Diego Martín Abalde
XX 2014-2015 Cadete Pablo Pérez Vargas Sub-10 Diego Pazos Rajo
    Sub-12 Ana Fernández Carneiro Promesas Roque Fernández González
XIX 2013-2014 Sub-16 Pablo Pérez Vargas    
    Sub-12 Gabriel Salceda Rodríguez Sub-8 Sara González Ferreira
XVIII 2012-2013 Sub-16 Pablo Pérez Vargas Sub-8 María Álvarez Nievas
XVII 2011-2012 Escolar Joaquín González Ferradás Iniciación Artai Bringas Gómez
XVI 2010-2011 Escolar Mireya Represa Pérez Iniciación Daniel Carbajo García
XV 2009-2010 Escolar Mireya Represa Pérez Iniciación Cibrán Álvarez Castaño
XIV 2008-2009 Escolar Lúa Álvarez Domínguez Iniciación Mireya Represa Pérez
XIII 2007-2008 Sub-14 Lúa Álvarez Domínguez Sub-8 Paula da Rocha Prol
XII 2006-2007 Sub-14 Alberto Barroso Costas Sub-8 Andrés González Dacosta
XI 2005-2006 Sub-14 María Ortega Pereira Sub-8 Laura Fernández López
X 2004-2005 Infantil Breixo Álvarez Domínguez    
IX 2003-2004 Infantil Tomás Palamidessi Vázquez    
VIII 2002-2003 Infantil Alberto Fernández Lorenzo    
VII 2000-2001 Sub-12 Hugo Pérez Vargas    
VI 1999-2000 Sub-16 Hugo Riveiro Vieira    

 

 

Torneo de Xadrez Dani Da Rocha Prol:

Edición

Temporada Cat. S. 20-12

1º Clasificado/a

Cat. S. 10-8 1º Clasificado/a
VIII 2019 Sub-20 Xulio Del Prado Rodríguez Sub-10 Iago Fernández Ramos
    Sub-14 David Cernadas Camean Sub-8 Antón Lorenzo Mosquera
    Sub-12 Alejandro Cereijo Suárez    
VII 2018 Sub-20 Rubén Fernández López Sub-10 Eduardo Cabañas López
    Sub-14 César Pérez Dapoza Sub-8 Breixo Vidal Salgueiro
    Sub-12 Raúl Seoane Castilla    
VI 2017 Sub-20 José Ramón González Pérez Sub-10 Alejandro Cereijo Suárez
    Sub-14 Andrés Rodríguez Ferreirós Sub-8 Lucas Pérez González
    Sub-12 Luca Rey Chimera    
V 2016 Sub-20 Mireya Represa Pérez Sub-10 Javier Caudet Soto
    Sub-14 Pablo Lamas Garralón Sub-8 Brais Moreira Novo
    Sub-12 César Pérez Dapoza    
IV 2015 Sub-20 Bernardo Rebollo Montes Sub-10 Luís Joaquín Alonso Pacheco
    Sub-14 Iago Penalonga Arribas Sub-8 Lois Quintás Pérez
    Sub-12 David Buitrón Ramil    
III 2013-2014 Sub-20 FM Julio Suárez Gómez Sub-10 Andrés Rodríguez Ferreirós
    Sub-14 Pablo Vidal Fernández Sub-8 Xabier Pérez Ochandategui
    Sub-12 Martín Gómez Carreño    
II 2012-2013 Sub-20 Julio Suárez Gómez Sub-10 Ángel Ferreño Sanmanrín
    Sub-14 Ángel Domínguez Fernández Sub-8 Rubén Fernández López
    Sub-12 Pedro Casal Armesto    
I 2011-2012 Sub-16 Jorge Iglesias García Sub-10 Martín Pena Varela
    Sub-14 José Ramón González Pérez Sub-8 César Pérez Dapoza
    Sub-12 Mireya Represa Pérez    

 

Torneo de Xadrez Val Miñor Sub 2200:

Edición

Temporada

1º Clasificado/a

2º Clasificado/a

3º Clasificado/a

V 2019 Brais Otero Nogueira Francisco Rego Lorenzo Isidro Luís Durán Rodríguez
IV 2018 Brais Otero Nogueira Sergio López Pérez Martín Pena Varela
III 2017 Brais Otero Nogueira WFM Mireya Represa Pérez Artai Bringas Gómez
II 2016 José Luis García Bugallo Rubén Fernández López Mireya Represa Pérez
I 2015 Pedro Blanco Gutiérrez Rubén Fernández López Óscar Martínez Ferreira

 

Mellores actuacións en Liga:

Temporada

Xogador

Equipo

Tableiro

Porcentaxe Partidas
2019 Ricardo Fernández López Laroca 'Mallón - Auga da Laxe' 1 87,50 % 8
2018 Artai Bringas Gómez Laroca - Nigrán 'C' 1 77,77 % 9
2018 Iago Vilas Iglesias Laroca - Promesas 'Mallón B' 3 77,77 % 9
2018 Erik Roade Rey Laroca - Promesas 'Mallón B' 6 77,77 % 9
2017 Artai Bringas Gómez Laroca - Nigrán 'C' 2 87,50 % 8
2017 Ricardo Fernández López Laroca - Promesas 'Mallón' 6 87,50 % 8
2016 Tomás Bernárdez Durán Laroca - Nigrán 'B' 4 100,00 % 5
2016 Osián Pombo González Laroca - Auga da Laxe 4 100,00 % 7
2014-2015 Daniel Vaz Varela Laroca - Nigrán 'C' 5 100,00 % 6
2014-2015 Mauro Sanromán Costas Laroca - Promesas 'A' 4 100,00 % 9
2013-2014 Francisco Rego Lorenzo Laroca - Nigrán 'A' 6 92,86 % 7
2012-2013 Artai Bringas Gómez Laroca 'E' 5 93,75 % 8
2011-2012 José Manuel Ben Álvarez Laroca - Nigrán 'B' 5 80,00 % 5
2010-2011 Tomás Palamidessi Vázquez Laroca - Nigrán 'C' 9 85,71 % 7
2009-2010 José Manuel Araujo Valverde Laroca - Nigrán 'C' 3 100,00 % 5
2008-2009 Breixo Álvarez Domínguez Laroca - Nigrán 'A' 8 83,33 % 9
2007-2008 Daniel Álvarez Baz Laroca - Nigrán 'B' 6 100,00 % 5
2006-2007 Iván Pinzás Balesteiro Laroca 'D' 6 80,00 % 5
2005-2006 Hugo Riveiro Vieira Laroca - Nigrán 'A' 7 100,00 % 6
2004-2005 Alberto Fernández Lorenzo Laroca 'B' 6 83,33 % 6
2004-2005 Bruno Pose Regueiro Laroca 'C' 5 83,33 % 6
2003-2004 Gonzalo Peña Fernández Laroca - Bayona 6 100,00 % 6

 

 

Actuacións individuáis destacadas:

Temporada

Xogador

Posto

Campionato Categoría Lugar
2019 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Cto. de España Xadrez Rápido Sub-18 Salobreña (Granada)
2019 WFM Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Campionato de España Sub-18 Salobreña (Granada)
2019 Ana Fernández Carneiro Subcampioa Feminina Campionato Galego Sub-18 Cangas
2019 Artai Bringas Gómez 4º Clasificado (Igual a Ptos. có 1º) Campionato Galego Sub-18 Cangas
2019 Artai Bringas Gómez Subcampión Provincial de Pontevedra Sub-16 Vilagarcía
2018 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Absoluta Padrón
2018 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Campionato Galego Sub-18 Ferrol
2017 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Cto. de España Xadrez Rápido Sub-16 Salobreña (Granada)
2017 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato de España Sub-16 Salobreña (Granada)
2017 WFM Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-18 Viveiro
2017 Artai Bringas Gómez Subcampión Provincial de Pontevedra Sub-14 Vilagarcía
2016 Mireya Represa Pérez 3ª Clasificada Feminina Cto. de España Xadrez Rápido Sub-16 Salobreña (Granada)
2016 Mireya Represa Pérez Subcampioa Campionato Galego Sub-16 Padrón
2016 Mireya Represa Pérez 3ª Clasificada Provincial de Pontevedra Absoluta Vilagarcía
2014-2015 Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Campionato de España Sub-14 Salobreña (Granada)
2014-2015 Mireya Represa Pérez 3ª Clasificada Cto. de España Xadrez Rápido Sub-14 Salobreña (Granada)
2014-2015 Mireya Represa Pérez Subcampioa Campionato Galego Sub-14 Marín
2014-2015 Ana Fernández Carneiro Campioa Feminina Circuito Galego de Promoción Sub-12 Galicia
2014-2015 Mireya Represa Pérez Subcampioa Provincial de Pontevedra Absoluta Vilagarcía
2013-2014 Mireya Represa Pérez 3ª Clasificada Feminina Campionato de España Sub-14 Salobreña (Granada)
2013-2014 Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Cto. de España Xadrez Rápido Sub-14 Salobreña (Granada)
2013-2014 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-16 Padrón
2013-2014 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-14 Pontedeume
2012-2013 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato de España Sub-14 Salobreña (Granada)
2012-2013 Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Campionato de España Sub-12 Salobreña (Granada)
2012-2013 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-14 Pontedeume
2012-2013 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-12 Padrón
2012-2013 Breixo Álvarez Domínguez Campión Provincial de Pontevedra Absoluta Vilagarcía
2012-2013 Mireya Represa Pérez Campioa Provincial de Pontevedra Sub-12 Vilagarcía
2011-2012 Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Campionato de España Sub-12 Salobreña (Granada)
2011-2012 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-14 Padrón
2011-2012 Sergio López Pérez Subcampión Zonal Pontevedra Sur Absoluta Nigrán
2011-2012 Breixo Álvarez Domínguez Campión Zonal Pontevedra Sur Sub-18 Nigrán
2011-2012 Mireya Represa Pérez Subcampioa Zonal Pontevedra Sur Sub-12 Nigrán
2011-2012 Gabriel Salceda Rodríguez Subcampión Zonal Pontevedra Sur Sub-10 Nigrán
2010-2011 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato de España Sub-10 Padrón (A Coruña)
2010-2011 Mireya Represa Pérez Subcampioa Feminina Campionato Galego Sub-14 Pontedeume
2010-2011 Mireya Represa Pérez Campioa Campionato Galego Sub-10 Padrón
2010-2011 Patricio Salgado Alonso Subcampión Zonal Pontevedra Sur Absoluta Vigo
2010-2011 Breixo Álvarez Domínguez Campión Zonal Pontevedra Sur Sub-18 Vigo
2010-2011 Lúa Álvarez Domínguez Campioa Zonal Pontevedra Sur Sub-14 Vigo
2010-2011 Mireya Represa Pérez Campioa Zonal Pontevedra Sur Sub-10 Vigo
2009-2010 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato de España Sub-10 Linares (Jaén)
2009-2010 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-10 Padrón
2009-2010 Breixo Álvarez Domínguez Subcampión Zonal Pontevedra Sur Sub-18 Vigo
2008-2009 Lúa Álvarez Domínguez Subcampioa Feminina Campionato Galego Sub-12 Padrón
2008-2009 Mireya Represa Pérez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-08 Padrón
2008-2009 Lúa Álvarez Domínguez Campioa Zonal Pontevedra Sur Sub-12 Nigrán
2007-2008 Lúa Álvarez Domínguez Subcampioa Feminina Campionato Galego Sub-12 Padrón
2007-2008 Rosendo Pena González Subcampión Zonal Pontevedra Sur Absoluta Nigrán
2006-2007 Lúa Álvarez Domínguez Campioa Feminina Campionato Galego Sub-10 Padrón

 

Subir